kurz objevování křesťanství

co je kurz objevování křesťanství?

Kurz Objevování křesťanství Vám pomůže dozvědět se, o co v křesťanství jde, objevit, kým je Ježíš, proč přišel a co to pro nás znamená.

co od kurzu mohu očekávat?

Pro koho je kurz určen?

Kurz Objevování křesťanství je pro každého, kdo chce v neformální atmosféře, ve skupině jiných lidí, lépe poznat, prozkoumat a zjistit, co je křesťanství. Nezáleží na tom, jestli už máte z dřívějška zkušenost s kostelem, křesťany, Biblí, nebo ne, tento kurz je pro vás. Každý je vítaný – od vytrvalého a oddaného člena církve až po přesvědčeného ateistu. Respektujeme původ každého, jeho kulturu i víru. O sobě nám můžete povědět tolik, kolik uznáte za vhodné. Nikdo vás nebude do ničeho nutit.

Jak vypadají setkání?

Naše kurzy probíhají on-line formou na Skype. Kurz má celkem šest setkání, během kterých se podíváme na zajímavá témata. Setkání jsou koncipována jako neformální rozhovor s diskuzí nad tématy křesťanství a otázkami, které Vás zajímají. Součástí každého setkání je krátké video, které slouží jako podklad pro společnou diskuzi nad klíčovými tématy křesťanské víry. 

osnovy kurzu objevování křesťanství

1. setkání: Náš průvodce Marek

Jak si můžeme být jisti, že Bůh existuje? To by se nám musel sám představit! A podle Markova evangelia přesně to Bůh udělal. Aby se nám mohl představit, musel se stát člověkem: člověkem, kterého známe jako Ježíše Krista.

2. setkání: Kdo byl Ježíš?

Věříme, že je důležité správně porozumět Ježíšově totožnosti, abychom k němu mohli mít správný vztah. Jak nám jeho totožnost odhalí Markův příběh o uzdravení chromého?

3. setkání: Proč Ježíš přišel?

Důvodem, proč svět není takový, jaký by měl být, je to, že ani my nejsme takoví, jací bychom měli být. Ježíš přišel, aby nás zachránil od hříchu. CO to pro nás znamená?

4. setkání: Ježíšova smrt

Když Ježíš zemřel, opona v chrámu se roztrhla odshora dolů. To je ilustrací skutečnosti, že Ježíšova smrt otevírá cestu, po níž mohou lidé přijít do Boží přítomnosti.

5. setkání: Co je to milost?

Nemusíme se snažit předstírat, že jsme něčím, čím nejsme. Nemusíme Bohu neustále něco dokazovat. Boží láska k nám není spojena s žádnými podmínkami.

6. setkání: Ježíšovo vzkříšení

Vzkříšení přináší velkou naději, protože dokazuje, že lidi, kteří věří v to, co Ježíš vykonal na kříži, čeká věčný život.

Kurz Objevování křesťanství probíhá ve čtvrtek  od 19:30. Připojit se můžete zde.

Připojit se můžete také naskenováním QR kódu.

napište nám

8 + 13 =

Kontakt

Adresa

Socháňova 1220/27
163 00 Praha 17 - Řepy

 

Sledujte nás na sociálních sítích

© 2020 Pochodeň Praha